fbpx

Jak zmienić język Visual Studio na angielski?

Więc zanim pokażę Ci jak zmienić język Visual Studio na angielski, to zainstaluj Visual Studio. Instalację Visual Studio 2019 opisałem tutaj, ale wersję 2022, wydaną 22.11.2021, zainstalujesz w taki sam sposób.

Jeśli zainstalowałeś już Visual Studio, to najpewniej zainstalowałeś wersję polską, bo dla użytkowników z Polski, program Visual Studio 2019 sam instaluje się w języku polskim. To domyślne zachowanie. W rezultacie wszystkie elementy menu i interfejsu użytkownika wyświetlają się w języku polskim. Ale czy to na pewno jest dobre? Może lepiej byłoby korzystać z wersji anglojęzycznej?

Ktoś mógłby powiedzieć, że jesteśmy w Polsce i mówimy po polsku, więc łatwiej jest używać programów po polsku niż po angielsku. Nic bardziej mylnego. Zamiast wersji polskiej, lepiej użyć wersji angielskiej. Za chwilę wyjaśnię dlaczego tak jest i pokażę Ci jak ustawić język polski w Visual Studio. 

Dlaczego powinieneś zmienić język Visual Studio na angielski?

Każdy programista C# (albo innymi słowy programista .NET) wykorzystuje w swojej pracy Visual Studio przez niemal 8 godzin dziennie. Znam ich wielu, ale żaden z nich nie korzysta z polskiej wersji językowej Visual Studio. Każdy instaluje wersje angielską, nawet na komputerze prywatnym. Dlaczego? Powodów jest kilka.

Powód 1 – DOKUMENTACJA

Pierwszy powód to dokumentacja. Na stronach internetowych Microsoftu, wszystkie instrukcje są napisane w języku angielskim. Owszem istnieją tłumaczenia tych stron, ale są to, na ogół, mało precyzyjne tłumaczenia maszynowe. W dodatku obrazy zamieszczone na stronach Microsoftu wcale nie tłumaczą się maszynowo, bo o ile tekst można łatwo przetłumaczyć automatycznie, to na przykład screenshotów w ten sposób przetłumaczyć się nie da. Oto przykład takiego obrazka, który pojawia się w niezmienionej formie na stronie w wersji angielskiej, jak i polskiej:

Jak zmienić język Visual Studio na angielski
Powód 2 – programiści częściej posługują się językiem angielskim

Drugim powodem, dla którego powinieneś korzystać z wersji angielskiej Visual Studio, zamiast polskiej, jest fakt, że łatwiej jest rozmawiać z innymi programistami, korzystając z terminów angielskich. Pamiętam jak kiedyś na jednym ze spotkań, użyłem pojęcia “eksplorator rozwiązań”, bo tak nazywa się to okno w polskiej wersji językowej Visual Studio. Nikt nie wiedział o co chodzi. Naprawdę. Dopiero po chwili do moich współrozmówców dotarło, że chodzi o “Solution Explorer”.  

Dlatego każdy programista jakiego znam używa wersji anglojęzycznej. Dotyczy to nawet tych programistów, którzy pracują w polskich firmach. Kiedy zainstalujesz na swoim komputerze wersję polską Visual Studio, powinieneś natychmiast zmienić język na angielski.

Jak zmienić język Visual Studio na angielski?

Teraz pokażę Ci, jak możesz zmienić język Visual Studio na angielski. Będą to dosłownie dwa kroki, a całość powinna zająć Ci mniej niż minutę. Zaczymany.

KROK 1 – instalacja angielskiego pakietu językowy 

Jeśli zainstalowałeś już Visual Studio, to w menu Start, pojawi się nowy program do uruchomienia. Ten program to instalator Visual Studio. Służy on przede wszystkim do zainstalowania Visual Studio, ale pozwoli Ci również zainstalować dodatkowe pakiety, w tym pakiety do tworzenia aplikacji webowych, WPF, czy szczególnie interesujące nas dzisiaj – pakiety językowe.   

Na początku uruchom instalator. Zrobisz to za pomocą menu Start. Ja zwykle naciskam na klawiaturze przycisk Windows (to przycisk obok lewego przycisku Ctrl) i zaczynam pisać „installer”. System Windows 10 sam wyszuka wszystkie aplikacje, które pasują do słowa installer. Wybieramy Visual Studio Installer.

Jak zmienić język Visual Studio na angielski

Jak widać pojawiły się różne opcje do zarządzania programem Visual Studio, zainstalowanym na Twojej maszynie. Znajdziesz tu kilka przycisków: Modyfikuj, Uruchom, Więcej, Aktualizuj. Nas interesuje przycisk “Modyfikuj”. Kliknij go.

Jak zmienić język Visual Studio na angielski

Następnie wybierz zakładkę “Pakiety językowe”.

Jak zmienić język Visual Studio na angielski

Po lewej stronie pojawi się lista dostępnych języków. Między innymi Angielski, Polski, Czeski i Włoski. Domyślnie zaznaczony będzie tylko język Polski. Zaznacz język angielski, a następnie kliknij przycisk “Modyfikuj” w prawym dolnym rogu okna.

Za chwilę instalator pobierze z internetu angielski pakiet językowy i zainstaluje go na Twoim komputerze. Powinno to potrwać około 30 sekund.

Kiedy już pakiet angielski zostanie zainstalowany na Twojej maszynie, powinieneś uruchomić Visual Studio i wybrać z górnego menu opcję Narzędzia, a następnie – Opcje…

Jak zmienić język Visual Studio na angielski

Na ekranie Twojego komputera pojawi się nowe okno o nazwie Opcje. Jest to okno, które pozwala na dostosowanie programu Visual Studio do Twoich potrzeb. Możesz zmienić rozmiar czcionek, schemat kolorystyczny Visual Studio (np. ciemny albo jasny), albo ustawić język w jakim jakim chcesz się posługiwać.

Z lewej strony wybierz opcję Środowisko, a potem Ustawienia międzynarodowe. Po prawej stronie okna rozwiń listę dostępnych języków i wybierz opcję English.

Jak zmienić język Visual Studio na angielski

Jak widzisz, instalacja Visual Studio w języku angielskim zajmuje mniej niż jedną minutę, ale poprawia komunikację w zespole i sprawi, że będziesz mógł szybciej pracować. Dlatego zrób to już teraz i zmień wersję swojego programu Visual Studio na polską.

Kanał kurs dotnet – Zobacz moje filmy na Youtube:

Zapraszam Cię do obejrzenia filmów na moim kanale na youtube:

Jak zainstalować Visual Studio 2022?

Jak zmienić język Visual Studio 2022 na angielski?

3.9 12 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Buduj inteligentne aplikacje w C# z darmową biblioteką NGPT
3-DNIOWE SZKOLENIE Z PODSTAW TECHNOLOGII .NET, C# i SQL